Аутсорсинг

Аутсорсинг

Аутсо́рсинг (англ. outsourcing; укр. підрядництво) — передача компанією частини її завдань або процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду. Це угода, за якою робота виконується людьми з зовнішньої компанії, які зазвичай є також експертами у цьому виді робіт. Аутсорсинг часто використовується для скорочення витрат. Протилежність аутсорсингу зветься інсорсинг.

Аутсорсинг є новим прогресивним методом організації управління діяльністю, який полягає у передачі домовлених функцій, які спеціалізуються саме на цьому і забезпечені висококваліфікованим персоналом. Отже, мова йде про принцип спеціалізації. Запровадження аутсорсингу на вітчизняних підприємствах – це новий вид співробітництва, який дозволить підприємствам  та фізичним особам ефективніше функціонувати, вивільнити додаткові ресурси і спрямувати їх на розвиток підприємства, а також суттєво посилити слабкі сторони у введені господарчих операцій.

Стосовно передачі бухгалтерії на аутсорсинг, то можна відмітити, що переваги є очевидними. По — перше, це якість надання послуг, оскільки у спеціалізованій компанії працює команда бухгалтерів, ведення документації і складання звітності проходить багаторівневий контроль. До того ж бухгалтерська компанія, крім того, що несе матеріальну відповідальність у випадку нарахування пені або штрафу, відповідає перед клієнтом і своєю репутацією. І, якщо матеріальні ризики аутсорсер страхує, репутацію застрахувати неможливо.

Таким чином, якість наданої послуги важлива, в першу чергу, для самої бухгалтерської компанії. Працюючи із штатним бухгалтером, підприємство самостійно несе ризики – бухгалтер за помилки, що призвели до штрафних санкцій, відповідає, у крайньому випадку, премією або зарплатою.

Варто розрізняти поняття разової підтримки і аутсорсингу. Разова підтримка має епізодичний характер, а з компанією-аутсорсером укладається договір на надання аутсорсингових послуг на певний інтервал часу.

Існує ряд керівників, які відносять звичку завжди мати біля себе свого бухгалтера, недовіру стосовно нерозголошення комерційної таємниці та невпевненість у професіоналізмі працівників сторонньої компанії. Проте такі керівники, які не довіряють стороннім спеціалізованим фірмам, не беруть до уваги той факт, що такі компанії в силу своєї вузької спеціалізації забезпечені великою кількістю висококваліфікованих працівників, які ведуть багато фірм та мають хороший досвід у багатьох різних сферах діяльності.

АУТСОРСИНГ ДОЗВОЛЯЄ ДОВІРИТИ ВЕДЕННЯ ОКРЕМИХ НАПРЯМКІВ ПРОФЕСІОНАЛАМ, А УСІ СИЛИ КЕРІВНИКІВ НАПРАВИТИ НА РІШЕННЯ ГОЛОВНИХ СТРАТЕГІЧНИХ ТА ВИРОБНИЧИХ ПИТАНЬ, І ТАКОЖ ЗНАЧНО ЗМЕНЬШАТЬСЯ МАТЕРІАЛЬНІ ВИТРАТИ!

В цілому аутсорсинг представляється вигідною операцією для багатьох компаній, які не мають достатньо ресурсів для повного контролю всіх етапів і процесів виробництва. Світова статистика це підтверджує. Американська асоціація менеджменту провела опитування 600 фірм. Виявилося, що 20% з них вже передали на аутсорсинг деякі фінансові операції, а 80% — адміністративні функції.

  • Не дивлячись на можливі ризики, всесвітньо відома компанія Procter & Gamble все ж передала деякі сфери своєї діяльності в інші країни. Після цього продуктивність компанії продемонструвала значний підйом, збільшившись на 60%. За межами компанії було розроблено понад 400 видів продукції, що стало приносити Procter & Gamble на 10 мільярдів більше доходу.
  • Американська компанія Hasbro, що займається виробництвом іграшок, змогла подолати «кризу фарб», який торкнувся багатьох виробників іграшок в 2007 році. До своїх підрядників Hasbro ставитися як до стратегічно важливих партнерів, незважаючи на те, що багато компаній намагаються триматися осторонь від своїх партнерів і не впускати їх «всередину» свого бізнесу.
  • Інший гігант, знає про переваги аутсорсингу, компанія IKEA. Власного виробництва IKEA практично не має, натомість вона співпрацює з 2500 постачальниками, перевіреними роками. Логістичні функції IKEA також делеговані сторонньої організації.
Аутсорсинг обновлено: Май 14, 2018 автором: Administrator

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *