З 2019 року в НКЦПФР запрацює Система подання фінансової звітності в електронному вигляді

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на 1 квартал 2019 року планує запуск нової Системи фінансової звітності. Ця система дозволить здійснювати збирання, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінзвітності підприємств у єдиному електронному форматі

Керівництво НКЦПФР, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні» і Програми технічної підтримки за пріоритетними напрямками українського фінансового сектору EU-FINSTAR підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо закупівлі та впровадження в Україні Системи фінансової звітності (надалі – Система).

Нова Система дозволить здійснювати збирання, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінансової звітності підприємств у єдиному електронному форматі, і базуватиметься на поширеному в світі стандарті iXBRL.

Ключовими новаціями запровадження нової Системи на українському ринку є:

єдине вікно подання фінансової звітності до фінансових регуляторів;
високий рівень автоматизації збирання та обробки фінансової звітності,
ефективний та надійний аналіз фінансових показників компаній,
швидке виявлення помилок та невідповідностей у фінансових звітах.

Відповідно до останніх змін до Закону про бухоблік, складати фінансову звітність з використанням таксономії МСФЗ 2018 та подавати її органам державної влади в єдиному електронному форматі зобов‘язані підприємства, що становлять суспільний інтерес. До таких підприємств законом віднесені: емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи та підприємства, які належать до групи великих підприємств.

Програма EU-FINSTAR має намір надавати допомогу як НКЦПФР, так й іншим державним органам – учасникам проекту – у процесі переходу до складання і подання регулярної фінансової звітності підприємствами, що становлять суспільний інтерес, з використанням таксономії МСФЗ.

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» також має намір допомогти Комісії розробити зміни до законодавства та нормативно-правових актів, необхідні для впровадження Системи. Програма EU-FINSTAR планує проведення навчальних та інформаційно-роз’яснювальних заходів для суб’єктів, що стануть користувачами Системи.

Нагадаємо, запуск нової Системи планується на 1 квартал 2019 року, оскільки відповідно до вищезгаданого закону підприємства, що становлять суспільній інтерес, повинні складати і подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме з 2019 року.

З 2019 року в НКЦПФР запрацює Система подання фінансової звітності в електронному вигляді обновлено: Апрель 11, 2018 автором: Administrator

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *